התאמת האתר שלכם לניידים

בוודאי יצא לכם לשמוע מספר מושגים אשר קשורים להתאמת אתרים לגלישה בניידים. במאמר זה החלטנו לעשות לכם סדר בין המושגים השונים.

Mobile Friendly – ידידותי לנייד

אתר אינטרנט ידידותי לניידים הוא בעצם כאשר האתר מתכווץ כדי להיות קטן מספיק להצגה במכשירים ניידים. זה למעשה נראה כמו גרסה קטנה של האתר שלכם. סוג זה יכול ליצור חווית משתמש פחות מאידיאלית אבל לפחות האתר שלכם ניתן לצפייה.

Mobile First – נייד ראשון

עיצוב "נייד ראשון" הוא כאשר אתם מתחילים עם אתר אינטרנט נייד, וזה אתר האינטרנט העיקרי של החברה. אלו הם אתרים שמתמקדים באופן בלעדי (או כמעט בלעדי) במשתמשים ניידים. האתר לנייד הוא האתר הראשי והאתר השולחני הוא יותר דף נחיתה מאשר אתר שלם.

Responsive Design – עיצוב רספונסיבי

אתר עיצוב גמיש נבנה באמצעות אלמנטים בגדלים גמישים, הנשלטים על ידי גיליונות סגנון, JavaScript ו- HTML. לא משנה מה גודל המסך של המשתמש – הטקסט, התמונות, הניווט והגרפיקה יהיו בגדלים נזילים. זהו עיצוב שאינו ספציפי למכשיר או לדפדפן. עיצוב רספונסיבי נועד כדי להיראות טוב ולתפקד היטב בכל גודל.

Adaptive Design – עיצוב מסתגל

אתר עם עיצוב מסתגל מזהה את המכשיר ומספק את האתר בגודל מתאים עבור אותו המכשיר. ההבדל הטכנולוגי העיקרי הוא כי אתר שכזה בדרך כלל משתמש מראש בהגדרות של גדלי הפריסה במקום בגודל נזיל

Separate Mobile Site – אתר נפרד לנייד

אתר נפרד מתארח בדרך כלל על תת דומיין, או במילים אחרות מדובר בבניית אתר חדש לחלוטין שמכוון אך ורק לגלישה מניידים.

Recommended For You

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.